Farmaseutti Yliopiston Apteekkiin Ouluun
Haluatko osaamistasi kehittävän ja merkityksellisen työn? Jos vastasit kyllä, tule työkaveriksemme työyhteisöön, joka on jo itsessään syy lähteä töihin.
Meillä kehität osaamistasi monipuolisten uramahdollisuuksien parissa, koet työniloa, sillä ilo onnistua yhdessä on yksi arvoistamme ja teet hyvää, koska tuottomme käytetään koulutukseen ja tutkimukseen.
Haemme yli 1000 yliopistonapteekkilaisen joukkoomme:
LAILLISTETTUA FARMASEUTTIA
Ouluun vakituiseen työsuhteeseen. Työ alkaa toukokuussa tai sopimuksen mukaan.
Yliopiston Apteekissa Oulussa pääset huolehtimaan apteekkimme lääkeneuvonnasta sekä asiakaspalvelu- ja myyntityöstä. Muita vastuualueita voimme sopia kiinnostuksesi mukaisesti. Oulun toimipiste valittiin vuonna 2023 YA:n parhaaksi toimipisteeksi. Meillä on hyvä yhteishenki ja tekemisen meininki! Sulaudut varmasti joukkoomme, olet sitten vastavalmistunut tai kokenut apteekkilainen. Toivomme sinulta asiakaspalveluhenkisyyttä, positiivista ja ratkaisukeskeistä asennetta, hyviä tiimityöskentelytaitoja, oma-aloitteisuutta ja reipasta työotetta. Käytössämme on Maxx Sujuva -apteekkijärjestelmä, Rowa-varastoautomaatti ja työssä auttavat monipuoliset tietolähteet. Meillä on kattava tuotevalikoima asiakkaiden tarpeisiin ja toimivat tilat sekä työntekoon että tauoille.
Arvostamme aikaisempaa työkokemustasi farmaseuttisessa asiakaspalvelussa, mutta tärkein ominaisuutesi on kuitenkin kiinnostus ja oppimishalu työtehtäviä kohtaan. Perehdytämme sinut tehtäviisi ja kokeneet kollegat ovat aina tukenasi. Lisäksi tarjoamme paljon erilaisia koulutuksia, joiden avulla vahvistat ja päivität osaamistasi.
Kokemuksesi ja osaamisesi karttuessa Yliopiston Apteekilla on tarjota sinulle erilaisia uramahdollisuuksia niin esihenkilö- kuin asiantuntijatehtävissä. Meillä työpäivät ja -vuorot ovat monipuolisia.
Tarjoamme sinulle lisäksi
- YA:n oman lauantailisän, joka nostaa lauantain perustunneista maksettavaa palkkaa 50 %
- Aloitteleville ja kokoaikaisille farmaseuteille maksamme työehtosopimuksen mukaisten palkkojen päälle jopa 150 €/kk
- Hyvät henkilöstöedut, kuten henkilöstöalennuksen
- Laajat työterveyspalvelut
- Lounas-, kulttuuri-, hyvinvointi- ja liikuntaedun
- Työsuhdepolkupyöräedun
- Monipuolisia koulutuksia niin sisäisesti kuin yhteistyössä lääkeyritysten kanssa
- Tukea omaehtoiseen opiskeluun
- Tarvittaessa tukea asunnon takuuvuokraan
Lisätietoja tehtävästä antaa apteekinhoitaja Johanna Manninen puh. 08 818 6010
Pe 21.3. klo 9-13
Ke 2.4. klo 8-17
Kiinnostuitko tehtävästä? Täytä hakemus 6.4.2025 mennessä. Otamme yhteyttä potentiaalisiin hakijoihin jo hakuajan puitteissa, joten hae nopeasti!
Täytäthän hakemuksen suoraan nettisivujemme kautta rekrytointijärjestelmäämme:
https://www.yliopistonapteekki.fi/ya-yrityksena/rekrytointi/avoimet-tyopaikat
Haku alkaa 18. maaliskuuta 2025 ja päättyy 6. huhtikuuta 2025, klo 23.59 (Europe/Helsinki)
Työsuhteen tyyppi: Vakituinen
Yliopiston Apteekki
Yliopiston Apteekki on Helsingin yliopiston omistama konserni, jonka tuotto käytetään suomalaiseen koulutukseen ja tutkimukseen. Yliopiston Apteekki on perustettu vuonna 1755, ja olemme huolehtineet suomalaisten hyvinvoinnista jo 270 vuotta.
Yliopiston Apteekilla on kolme yhteiskunnallista erityistehtävää: harvinaisten lääkkeiden valmistus, farmasian opiskelijaharjoittelut ja lääkehuollon tutkimus. Olemme useiden harvinaisten lääkkeiden ainoa valmistaja Suomessa.
Konserniimme kuuluu 17 apteekkia 14 kaupungissa, valtakunnallisesti palveleva verkkoapteekki ya.fi sekä julkista ja yksityistä terveydenhuoltoa palveleva terveydenhuollon liiketoiminta.